Dopraváčik v lienkinej záhrade

V marci 2016 sme do Nadácie VW Slovakia podali projekt Dopraváčik v lienkinej záhrade, v ktorom sme sa uchádzali o financie na vybudovanie dopravného ihriska v areáli dvora MŠ. Projekt nám profesionálne vypracovala ing. arch. Katarína Badová – Števonková. Z nadácie sme získali celú ponúkanú sumu, na ihrisko prispel Obecný úrad Horné Saliby, OZ, rodičia, miestna základná škola.  Výstavbu profesionálne zrealizovala firma MOBI s.r.o za 3 týždne . 23.júna 2016 sme ihrisko slávnostne otvorili. Odvtedy ho využívame my a tiež deti  zo základnej školy.

Vo všetkých motoristicky vyspelých krajinách sa úmerne s rozvojom motorizmu zvyšujú požiadavky na starostlivosť o účastníkov cestnej premávky. V dnešnom hektickom svete nestačí, aby bol človek vychovávaný k určitému štandardu v dopravnom ruchu. Je nutné, aby si už od útleho veku uvedomoval, akú veľkú zodpovednosť nesie za seba i za ostatných účastníkov premávky. Neustály rozvoj cestnej premávky má za následok nielen zvyšovanie jej intenzity, ale prináša so sebou celý rad negatívnych javov. Zvýšenie dopravnej bezpečnosti je spoločenským problémom, ktorým sa zaoberá celý civilizovaný svet. Od najútlejšieho veku je potrebné začať deťom vštepovať vedomosti a skúsenosti z problematiky dopravnej výchovy, aby si na ich základe vytvorili pocit istoty a bezpečia.

projekt Dopraváčik.docx

stop-sign-37020_1280.png