Všeobecné informácie

Charakteristika materskej školy

p1010053.jpg

Materská škola, ako súčasť Základnej školy s materskou školou,  podporuje osobnostný rozvoj detí v oblasti sociálno – emocionálnej , intelektuálnej, telesnej , morálnej, estetickej. Utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie, pripravuje na život v spoločnosti v súlade s individuálnymi a vekovými osobitosťami detí.

Materská škola pracuje podľa vlastného školského vzdelávacieho programu Lienky objavujú svet, vypracovaného podľa Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie v materských školách.

V školskom vzdelávacom programe sú rozpracované ciele predprimárneho vzdelávania, obsah výchovy a vzdelávania a organizačné formy predprimárneho vzdelávania.

Materská škola prešla v nedávnom období rekonštrukciou, a je umiestnená v prízemnej netypizovanej budove.

Interiér a exteriér je zmodernizovaný, neustále ho dopĺňame potrebnými hračkami, edukačným materiálom.

Budovu tvoria:

• 2 samostatné vchody so šatňami
  • 2 triedy so stabilnými spálňami
  • chodby, sociálne zariadenie
  • kancelária zástupkyne
  • kuchynka pre personál
  • sklady

Materiálno – technické vybavenie tried:

• nový detský nábytok
  • stabilné detské ležadlá
  • množstvo detskej a odbornej literatúry
  • didaktické pomôcky
  • veku primerané hračky požadovanej kvality
  • detská rytmika , klávesový nástroj
  • samostatný sklad na dvore

Audiovizuálna technika:

• 2 interaktívne tabule s projektorom
  • 6 notebookov
  • 3 tlačiarne
  • CD prehrávač v každej triede
  • digi hračky: BEE-BOOT, hovoriace štipce, digimikroskop

Areál materskej školy  je dostatočne veľký, zatrávnený s dostatkom veľkých stromov, ktoré v lete vytvárajú príjemný tieň . Zariadenie dvora dopĺňame účasťou v rôznych projektoch a sme v nich úspešní. Stabilne je nainštalovaný:

• drevený altánok, 2 terasy
  • preliezky
  • dopravné ihrisko – projekt VW Slovakia / jún 2016 /
  • lezecká stena – projekt TESCO/ Vy rozhodujete, my pomáhame / 2018 /
  • vŕbový dom
  • sánkovací kopec

V lete 2020 firma FRANmont s.r.o sponzorsky zrealizovala automatické zavlažovanie a zatrávnenie zadnej časti dvora.

Jedáleň pre deti je spoločná v novej budove  MŠ s VJM. Naša MŠ je s jedálňou spojená dlhou spojovacou chodbou.

park-4257026_1920.png